اخبار و مقالات

نقش آفرینی طرح دندانیار بایودنت در زلزله سرپل ذهاب

نقش آفرینی طرح دندان یار بایودنت در زلزله سرپل ذهاب

زندگی در پس لبخند سپید سیه جامگان

روز شنبه تاریخ یازدهم آذرماه بود که کلینیک سیار بایودنت راهی روستاهای آسیب دیده و محروم استان کرمانشاه شد. روستاهایی نظیر قلعه بهادری، الیاسی خلیفه حسین، الیاسی محمود نادری و قلعه واری که از کمک رسانی های کمتری بهره برده اند و بیشترین آمار تلفات جانی و مالی را دارند. همه ی روستاها ویران شده و جز خاک چیزی به چشم نمی خورد. با این اوصاف و با از دست دادن اکثر افراد خانواده شان، کمتر کسی ست که حال و هوای دکتر، دندان و درمان را داشته باشد.

آن ها زندگی شان را از دست داده اند ولی موج عظیمی از لطف و امید در درونشان بیدار است. وقتی با تمام نداشتن ها باز هم درب کانکس ها و چادرهایشان به رویت باز است، با رویی گشاده  پذیرایت می شوند و با لبخندهایی شیرین آداب مهمان نوازی را به جای می آورند همه را غافلگیر می کنند و روی دیگری از زندگی را نشانت می دهند. بسته های سلامت که بین آن ها پخش می شود موجی از شادی و لبخند آن جا را فرا می گیرد که این نویدی از زندگی دوباره و نو شدن است. 

مسئولین طرح دندانیار بایودنت روزهای اول درمان را کمی سخت و سنگین پیش بردند ولی رفته رفته با پذیرفتن درمان و بهتر شدن حال مردم آسیب دیده، اوضاع درمان را خوب پیش بینی کرده و طبق گزارشات، 147 نفر در این مدت تحت معاینه و درمان رایگان قرار گرفته اند.

این ها مردمانی آسیب دیده اند که دچار معضل شده اند و این معضل دردی را به آن ها تزریق کرده که هر یک از ما به عنوان یک ایرانی باید بیشترین تلاش هایمان را برای کاستن از رنج ها و دردهای این مردم عزیز انجام دهیم. به امید آنکه دیگر شاهد چنین حوادث ناگواری نباشیم.

برای مشاهده کلیه تصاویر این طرح دندانیاز بایودنت در مناطق زلزله زده کرمانشاه - سرپل ذهاب اینجا کلیک کنید.

درباره بایودنتیست

شرکت صنایع غذایی ماسترفوده، با توجه به تولید آدامس بایودنت که یک محصول سلامت محور می باشد طرح مسؤولیت اجتماعی خود را بر پایه سلامت و بهداشت دهان و دندان، با نام دندان یار و با شعار حامی سلامت دهان و دندان ایرانیان تعریف کرده است.